Özel Ambulans Hizmeti

Hemen özel ambulans çağırmak yada bilgi almak için 0 312 432 5 432 numaralı Çağrı Merkezi numaramızı 24 saat arayabilirsiniz.

Ambulanslar acil yardım ve hasta nakil ambulansı olarak iki çeşittir.

Acil yardım ambulanslarında (Kırmızı şerit – Red Line) temel olarak monitör-defibrilator, transport ventilator, pulse oksimetre, infüzyon pompası, tüm acil müdahalede kullanılan malzeme ve ilaçlar gibi daha çok yoğun bakıma uygun tıbbi donanımlar ek olarak bulunmaktadır. Acil yardım ambulanslarında doktor veya paramedik + acil tıp teknisyeni + sürücüden(ilk yardım sertifikalı) oluşan 3 kişilik bir ekip bulunmaktadır.

Hasta nakil ambulansları (Mavi şerit – Blue Line) durumu stabil olan hastaların hastane-ev veya ev-hastane yada hastane-hastane transferlerini yapmaktadır. Hasta nakil ambulanslarında acil tıp teknisyeni ve sürücü (ilk yardım sertifikalı) görev almaktadır. Bu ambulanslarda Sağlık Bakanlığı yönetmeliğinde belirtilen sabit, portabl tıbbi donanımlar ve ilaçlar bulunmaktadır. External otomatik defibrilator denen doktor olmadan hastaya uygulanan kalp defibrilatörü de hasta nakil ambulanslarında bulunmaktadır. Son yönetmeliklerle transport ventilator ve birçok acil müdahalede kullanılacak tıbbi donanımlarda hasta nakil ambulanslarında bulunmaktadır. (Entübasyon malzemeleri, erişkin – pediatrik ambu ve acil ilaçlar vs.)

Acil yardım ve nakil ambulanslarında transferden önce hastayı takip eden doktor veya klinikle görüşülerek gerekli tıbbi donanım ve medikal ekip hastanın klinik durumuna göre yeniden düzenlenebilmektedir.

Planlı transferlerde Ankara merkezden acil yardım veya hasta nakil ambulansı farklı iller için yönlendirilmektedir.

Bu iller dışında tüm Türkiye’yi kapsayan ambulans networku aracılığıyla acil yardım ve hasta nakil ambulans hizmeti verilmektedir.

Kara ambulanslarında görevli sürücüler konusunda deneyimli ve ilk yardım eğitimlidir ve belli dönemlerde sertifikasyonları yenilenmektedir.

Ambulanslarımız teknik anlamda son teknolojiyi takip eden mobil haberleşme sistemleri, telsiz ve araç takip sistemi ile yurtiçi ve yurtdışı noktalarda alarm merkezimizle irtibatlıdır.

Acil tıp teknisyenleri, anestezi teknisyenleri, paramedikler, doktorlar belli dönemlerde hizmet içi eğitimlerle bilgi ve becerilerini güncellemekte; ayrıca hasta ve sağlık personeli iletişim konularında eğitim almaktadırlar.

Ambulanslarımız mevsimsel koşullara göre lastik değişimi ve teknik bakım konusunda sürekli filo sorumluları tarafından kontrol edilmektedir.

Dolunay Ambulans olarak hem Acil Ambulans hem de Özel Hasta Nakil Ambulansı olmak üzere Türkiye’nin her yerinden dünyanın her yerine ambulans ve hasta taşıma hizmeti sunuyoruz. Dolunay Ambulans hem kara ambulansı hem de hava ambulansı hizmetini tek bir merkezden yönetmektedir. Bu ister acil ambulans ihtiyacında istenirse hasta nakili ihtiyacında taşıma esnasında oluşabilecek koordinasyon sorunlarını engellemekte ve hastaların yada yaralıların kesintisiz ve anında sağlık hizmeti almasını sağlamaktadır.

Ambulanslarımız TSE EN 1789 – EK C standartlarına uygundur. Yine bu standartlara uygun air climate sistem-soğutucu, bağımsız ısıtıcı sistemleri dijital olarak kontrol edilmektedir.

Ambulanslarımızda tıbbi donanım ve ilaçlarla ilgili detaylı bilgi Sağlık Bakanlığı ASH yönetmeliği EK 3’de yer almaktadır.