HAVA AMBULANS

Hava Ambulansı

Uçak ambulans hizmeti için bizi arayınız

 0312 432 5 432

Bu hizmet, filomuzda bulunan Hawker 400 tipi jet motorlu uçak ile verilmektedir. Uçaktaki ana sedye kiti içinde, oksijen balon rezervleri  ,sabit aspiratör ünite ve 230 volt elektrik sistemi, invertör,corpuls marka monitör, defibrilatör,(ekg, pulse oksimetre, kapnograf, ısı ölçme üniteleri, erişkin ve pediatrik tansiyon manşonu) bulunmaktadır.
Ayrıca erişkin ve pediatrik hasta nakline uygun mekanik ventilatör (Weinmann Medumat - peep, ippv, simv, cpap modları), infüzyon ve enjektör pompaları (Braun), portatif aspiratör (Weinmann ), entübasyon setleri, iv infüzyon sıvıları, acil ilaçlar ve acil hasta naklinde gerekebilecek tüm tıbbi donanımlar ambulans uçakta yer almaktadır.

ref.sağlık bakanlığı ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği ek-3 hava ve deniz ambulansı olarak kullanılacak taşıtlarda bulundurulacak asgari tıbbi cihaz ,araç-gereç ve malzemelerin nitelik ve miktarları Hava Ambulans Operasyonu

Alarm geldiğinde hastanın Medikal raporu değerlendirilir ve gerekirse hastayı takip eden doktor ile görüşüp transfer için gerekli bilgiler alınır.  Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar için belli izinler gerekmektedir.(sivil havacılık kuralları gereği) .Yurt içi uçuşlarda bu süre ortalama 1 saat tir.

Yurtdışı uçuşlarda hastanın ve yakınlarının pasaport bilgileri ile izin için müracaat edilmekte ,permi işlemi başlatılmaktadır.Yurtdışı gidilecek ülkeye göre 1-4 saat arasında bu süre değişebilmektedir. Ayrıca riskli bölgelere yapılacak uçuşlarda “savaş bölgesi ek sigortası” yaptırıldığı için bu durum süre ve ücreti etkilemektedir.